Jest pierwszy medal dla Polski na IO w Pekinie!

Dawid Kubacki zdobył brązowy medal dla Polski
commons.wikimedia.org/Tadeusz Mieczyński

Ryoyu Kobayasi dwoma skokami na odległość 104,5 m oraz 99,5 m zapewnił sobie olimpijskie złoto na normalnej skoczni w Zhangjiakou. Srebro wywalczył Austriak Manuel Fettner, zaś brązowym medalistą został Dawid Kubacki!

Szóste miejsce wywalczył Kamil Stoch, a Polacy w komplecie awansowali do finału.

Dwudziesty trzeci na półmetku był Stefan Hula (103 m), a dwudziesty siódmy - Piotr Żyła (95 m).

Pierwszą serię rozpoczęto z wysokiej, 14. belki startowej. W trakcie rywalizacji jury skracało stopniowo rozbieg do 13. oraz 12. platformy.

Dawid Kubacki, zdobywając brąz w konkursie na normalnej skoczni w Zhangjiakou, zdobył swój drugi medal olimpijski w karierze. Polak przed czterema laty w Pjongczangu stanął wraz z kolegami z drużyny na trzecim stopniu podium.

CZYTAJ: Kolejny zwrot akcji w sprawie Maliszewskiej!

Źródło: skijumping.pl