Historyczny finał Australian Open. Rafael Nadal mistrzem

Rafael Nadal zdobył w swojej karierze 21 tytułów wielkoszlemowych

Hiszpański tenisista Rafael Nadal zdołał odwrócić przebieg meczu finałowego. Przegrywał w pewnym momencie już 0:2 w setach w pojedynku, w którym rywalem był Danił Miedwiediew. Udało mu się jednak odrobić straty.

Miedwiediew w trzecim secie miał praktycznie komfortową sytuację. Wymarzone warunki do zwycięstwa spowodowały jednak rozluźnienie i brak koncentracji, które sprawiły, że to właśnie Nadal – po raz 21 w swojej karierze sięgnął po tytuł.

Tenisista jest samodzielnym rekordzistą w liczbie tytułów wielkoszlemowych. Dziś udało mu się wyprzedzić Serba - Novaka Djokovicia oraz Szwajcara - Rogera Federera. Był to również drugi najdłuższy mecz w historii Hiszpana, trwający zawrotne 5 godzin i 24 minuty(w 2007 przegrał w finale z Djokoviciem w meczu trwającym 5 godzin i 53 minuty)

- Nigdy nie myślałem, że będę mógł tak dobrze grać. Nawet moi znajomi i ci z którymi pracują nie wierzyli, że mogę tutaj dotrzeć do finału turnieju - stwierdził przed finałem.

- Może półtora miesiąca temu powiedziałbym, że to będzie mój ostatni Australian Open. Ale teraz mam mnóstwo energii, by iść dalej – podsumował.

Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Danił Miedwiediew, który jest znany ze swojego gorącego temperamentu, po raz kolejny manifestował swoje oburzenie. Wszystko spowodowane było negatywnym nastawieniem trybun do jego osoby. Widać to na zamieszczonym filmie:

Źródło: sport.pl