Co za strzał Roberta Lewandowskiego! Jego gole dały Barcy wygraną!

portal tvrepublika.pl, kz 18-02-2024, 10:00
FCBarcelona - X.com

Nasz najlepszy snajper pięknym strzałem z piętnastu metrów otworzył wynik sobotniego meczu FC Barcelony z Celtą. W drugiej części meczu kapitan reprezentacji Polski ustalił z rzutu karnego wynik spotkania, które Barca wygrała ostatecznie 2:1.

Robert Lewandowski ostatnio strzela regularnie bramki dla FC Barcelony. Polski napastnik nie zawiódł także w wyjazdowym meczu Barcy z Celtą w 25. kolejce La Liga. Kapitan Biało-czerwonych otworzył wynik niespodziewanie trudnego starcia tuż przed przerwą.

Lewandowski otrzymał podanie od Lamine Yamala, doskonale przyjął piłkę i uderzył nie do obrony dla bramkarza. Była 45. minuta spotkania, a Barca na przerwę zeszła dzięki golowi Polaka z minimalnym prowadzeniem. Dla Lewego był to jedenasty gol w tym sezonie ligi hiszpańskiej.

W drugiej połowie gospodarze grali nadspodziewanie dobrze i nieoczekiwanie to Celta zdobyła gola. W 47. minucie bramkarza Barcelony po ładnej akcji pokonał Iago Aspas. Ostatnie słowo należało jednak do Lewandowskiego. W doliczonym czasie gry kopnięty w polu karnym był Yamal, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr.

Vicente Guaita obronił strzał z rzutu karnego Lewandowskiego, ale wyskoczył przy tym przed linię, a sędzia nakazał powtórkę. Tym razem Polak był bezbłędny i strzelając swojego 50 gola w historii występów dla Barcelony ustalił wynik meczu.

Źródło: Niezalezna.pl / X.com