Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

89. uroczystość zaprzysiężenia na żołnierza WOT. Ostatnie przysięgi Terytorialsów w 2020 roku

ASy 15:32 18 grudnia 2020
Ostatnia przysięga Terytorialsów w tym rokumedia.terytorialsi.wp.mil.pl
W najbliższy weekend 19 i 20 grudnia odbędą się dwie ostatnie w 2020 roku przysięgi wojskowe ochotników do pełnienia terytorialnej służby wojskowej. W bieżącym roku będzie to już 89. uroczystość zaprzysiężenia. Tym razem słowa Roty wypowie 56 żołnierzy. W 2020 r. 5156 żołnierzy ukończyło szkolenie podstawowe i złożyło przysięgę.

Uroczysty akt ślubowania stanowi wyraz patriotyzmu oraz najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Od tego dnia, każdy zaprzysiężony żołnierz będzie dumnie nosił mundur z biało-czerwoną flagą. Będzie godnie reprezentował wartości oraz ideały, o które walczyły kolejne pokolenia Polaków.

Jeszcze w bieżącym roku kalendarzowym zaprzysiężonych zostanie kolejnych 56 żołnierzy. W sobotę, 19 grudnia br, w Cieszynie w samo południe, słowa przysięgi wypowie 20 żołnierzy z 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W niedzielę 20 grudnia o 11:00, mieszkańcy Kielc będą mogli usłyszeć słowa: „Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…”. Tego dnia przysięgę złoży 36 żołnierzy, w tym 8 kobiet, z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Będą to ostatnie przysięgi elewów, którzy szkolili się podczas dobiegających końca dwóch szkoleń podstawowych.

przysiega_1pbot_670

 

Źródło: media.terytorialsi.wp.mil.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze