Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

53-letni Niemiec zatrzymany przez polską drogówkę. Miał blisko trzy promile. "Myślałem, że wytrzeźwiałem"

am 20:16 30 sierpnia 2019
lubuska.policja.gov.pl
Nowosolscy policjanci w ramach akcji „Trzeźwy Kierowca” zatrzymali do kontroli 53-letniego obywatela Niemiec, który bardzo dziwnie zachowywał się na drodze kierując swoim samochodem. Stróże prawa momentalnie zorientowali się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, miał problem z utrzymaniem równowagi. Wynik był zatrważający – prawie trzy promile. Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem.

Nowosolscy policjanci ruchu drogowego podczas akcji „Trzeźwy Kierowca” zatrzymali do kontroli samochód marki Daimier Chrysler, który w dość nietypowy sposób, wykonywał manewry na drodze. Pojazd wjechał na rondo od strony Kożuchowa. Kierujący 53-letni obywatel Niemiec poruszał się bardzo powoli i niepewnie. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli i sprawdzili stan trzeźwości. Badanie wykazało, że kierowca miał prawie trzy promile alkoholu. Był zdziwiony, że alkohol tak długo się utrzymuje w jego organizmie, skoro jak tłumaczył spożywał go dzień wcześniej. Jego zdaniem nie wypił zbyt wiele i nie mógł zrozumieć skąd taki wynik. Kierujący usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kierowania pod wpływem alkoholu. Żałował tego co się stało i przeprosił za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Za popełnienie przestępstwa kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu dłuższy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Godzinę później, w obrębie tego samego ronda, mundurowi zatrzymali drugiego kierowcę, 59-letniego mieszkańca Nowej Soli, poruszającego się pojazdem marki Peugeot. Niestety jechał również na „podwójnym gazie”.

Dla nowosolskich policjantów najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego też cyklicznie kontrolują pojazdy, sprawdzają uprawnienia do kierowania, stan techniczny, oraz stan trzeźwości. Najważniejszym celem tego typu przedsięwzięć jest wyeliminowanie z dróg kierujących, którzy siadają za kierownicę po alkoholu tym samym narażając siebie oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Warto jest zachować „trzeźwy umysł ”w przeciwnym razie można stracić to co jest najcenniejsze - ŻYCIE.

Źródło: lubuska.policja.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze