Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

500+ na pierwsze dziecko od 1 lipca! Rafalska: czekamy, aż pan prezydent podpisze tę ustawę, a nie mam wątpliwości, że to zrobi

PR 9:46 15 maja 2019
Telewizja Republika
Minister rodziny pracy i polityki społeczńej Elżbieta Rafalska goszcząc dziś w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki oznajmiła, że od 1 lipca rusza program 500+ na pierwsze dziecko. - Czekamy, aż pan prezydent podpisze tę ustawę, a nie mam wątpliwości, że w najbliższym czasie to zrobi. Będzie można składać wnioski o wypłatę 500+ na pierwsze dziecko, bez ambarasu związanego z wyliczaniem kryterium dochodowego - mówiła Rafalska.

Minister podkreśliła na antenie Polskiego Radia, że wnioski o świadczenia będzie można składać drogą internetową, a od 1 lipca także w tradycyjnej, "papierowej" formie - pocztą lub osobiście. Termin wypłaty świadczenia będzie zależny od rozpatrzenia wniosku przez samorząd, ale jeśli ktoś złoży wniosek później niż 1 lipca, to pieniądze zostaną wypłacone z wyrównaniem, podkreślała Elżbieta Rafalska.

- To jest ten sam mechanizm, który zastosowaliśmy w 2016 roku, gdy wprowadzaliśmy to świadczenie w życie - tłumaczyła minister. 

Elżbieta Rafalska odniosła się też do raportu wojewody mazowieckiego o spadku o 30 proc. liczby przyznawanych zasiłków okresowych i o mniejszych potrzebach wydawania ciepłych posiłków.

- Taka sytuacja jest nie tylko na Mazowszu. (...) Spada liczba rodzin korzystających z pomocy społecznej - mówiła.

Minister mówiła, że ubóstwo w rodzinach wielodzietnych zmniejszyło się i są na to twarde dane GUS i organizacji międzynarodowych.

 

Czytaj także:

Jak "500 plus" wspiera rodziny? „Od momentu wejścia programu, nie martwimy się martwimy się” [ZOBACZ]

 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze