Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

500+ dla niepełnosprawnych. „Chcemy, żeby zaczęło obowiązywać już od 1 października br.”

PR 13:43 9 lipca 2019
twitter.com/PremierRP
Rząd przyjął dziś projekt ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodatek w wysokości 500 zł będzie zależał od wysokości pobieranego świadczenia, np. emerytury lub renty. Ma obowiązywać już od 1 października.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przyjął projekt ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Dodatek w wysokości 500 zł będzie zależał od wysokości pobieranego świadczenia, np. emerytury lub renty.

Wprowadzenie nowego comiesięcznego zostało zapowiedziane przez polityków PiS maju. Będzie ono finansowane z podatku handlowego i funduszu solidarnościowego. Premier poinformował, że chce, by zaczęło ono obowiązywać już od 1 października br.

 

 

Świadczenie, na wniosek osoby uprawnionej, będzie przyznawał Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Zakład Emerytalno-Rentowy lub inny organ emerytalno-rentowy. Świadczenie ma być zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, nie będzie od niego pobierana również składka na ubezpieczenie zdrowotne.

 

Czytaj także:

Komisja ds. pedofilii będzie niezależna od organów władzy publicznej

 

Źródło: twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze