Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

4chan: wymyśliliśmy "kompromitujące" informacje o Trumpie, świat dał się nabrać

CMP 14:25 12 stycznia 2017
4chan
Historia „sensacyjnych” materiałów, które miały skompromitować prezydenta-elekta USA obiegła świat kilka dni temu. Materiały mające opisywać rzekomą współpracę Trumpa z Kremlem, a także jego seksualne ekscesy nagrywane przez oficera FSB, okazały się jednak wielką mistyfikacją i żartem jednego z internautów, który zdołał nabrać cały świat.

Fałszywy 35-stronicowy raport mający opisywać rzekomą wieloletnią historię finansowej i politycznej współpracy Trumpa z Moskwą, a także opisywać jego „perwersyjne akty seksualne” rejestrowane przez rosyjski wywiad, został opublikowany media na całym świecie. Droga wiodąca do ujawnienia „raportu” okazała się o tyle skomplikowana, co zabawna i niewiarygodna.

 raport1_670

Fałszywy raport stworzony został przez jednego z użytkowników serwisu 4chan, który jest amerykańskim forum opierającym się przede wszystkim na wymianie zdań w formie obrazkowej i w głównej mierze zawiera luźną tematykę. Serwis posiada wiele działów tematycznych, wśród których istnieje kanał /pol/ zajmujący się sprawami politycznymi, w tym nierzadko politycznym trollingiem. Właśnie tam jak okazało się powstał raport, który jeden z anonimowych użytkowników serwisu miał przekazać Rickowi Wilsonowi, jednemu z bardziej znanych w internecie krytyków Trumpa. Następnie „raport” trafił do Buzzfeeda i CNN, a przede wszystkim zainteresowała się nim amerykańska agencja wywiadowcza CIA. Raport ujrzał światło dzienne jako autentyczny.

 zmso6afg5fxz9_fk1xrbvhderrk5tcsho4hxh9lg8wo_670

W odpowiedzi na gwałtowne rozprzestrzenianie się fałszywego raportu, na 4chanie zaczęły się ukazywać komentarze użytkowników dziwiących się że mistyfikacja zabrnęła aż tak daleko. Fałszywość raportu stwierdził między innymi portal WikiLeaks. Jeden z użytkowników 4chana napisał (zdjęcie powyżej):

"Podsumujmy co się wydarzyło:

>/pol/ wysłał fikcyjny dokument do eksperta przeciwnego Trumpowi, Ricka Wilsona, odnośnie Trumpa każącego ludziom sikać na łóżko, na którym spał Obama

>on uwierzył, że to prawda i przekazał go CIA

>CIA dodała go do oficjalnego, tajnego raportu odnośnie zaangażowania Rosji w wybory

>Donald Trump i Obama przeczytali fikcyjną historię stworzoną przez /pol/

>CIA stwierdziło, że Rosjanie chcieli szantażować Trumpa historią, którą to my stworzyliśmy

 

Niech dotrze do nas to, czym się staliśmy"

 

 wikileaks_670

 

Źródło: MEDIAITE / ZEROHEDGE / TWITTER

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze