Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

3 kilogramy narkotyków w rękach policji. Ich czarnorynkowa wartość to 100 tys. złotych

JK 15:02 9 października 2020
KPP w Pile
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile dokonali zatrzymania dwóch osób, u których ujawnili blisko 3 kg środków odurzających. Dodatkowo jeden ze sprawców posiadał także nielegalną broń oraz amunicję.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na początku października bieżącego roku dokonali przeszukania mieszkania jednego z bloków znajdujących się w Pile. Na miejscu zabezpieczyli ponad 2,6 kg suszu roślinnego w postaci marihuany, a także blisko 210 gram metaamfetaminy. W związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków zostało zatrzymanych dwóch mieszkańców Piły, 24-letnia kobieta oraz 41-letni mężczyzna. Osoby, które popełniły przestępstwo usłyszały już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji wynosi ponad 100 tysięcy złotych.

Dodatkowo w trakcie przeszukania policjanci ujawnili u mężczyzny broń palną o kalibrze 9 mm wraz z dwoma sztukami amunicji, której posiadanie bez zezwolenia jest niezgodne z prawem.

Za popełnione przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawca, który dodatkowo posiadał nielegalnie broń palną wraz z amunicją będzie odpowiadał za przestępstwo z art. 263 k.k., za co przewidywana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali objęci policyjnym dozorem.

456_670

Źródło: policja w Pile

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze