Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

29 kobiet skazanych na dożywocie za przyłączenie się do ISIS

AS 18:56 29 kwietnia 2018
wikimedia
29 kobiet zostało skazanych na dożywocie za przyłączenie się w w Iraku do Państwa Islamskiego. Trybunał w Bagdadzie, który został powołany do sądzenia terrorystów wydał wyrok w niedzielę. 19 skazanych to Rosjanki, ponadto skazanych zostało 6 kobiet z Azerbejdżanu oraz 4 z Tadżykistanu.

Agencja AFP podała, że wszystkie kobiety były tak samo ubrane,  nosiły na sobie czarne szaty założone na czerwone bluzki, a na głowach czarne chusty. W rozprawie sądowej uczestniczyły ze swoimi dziećmi. Sąd porozumiewał się z nimi za pomocą wykładowcy języka rosyjskiego z uniwersytetu w Bagdadzie.

 - Nie wiedziałam, że znajdujemy się w Iraku. Pojechałam z moim mężem i z dziećmi do Turcji, aby tam zamieszkać, a po jakimś czasie odkryłam raptem, że jesteśmy w Iraku - powiedziała jedna z oskarżonych. Inne podawały za nią podobne wyjaśnienie.

Sędzia, który prowadził rozprawę poinformował, że jedna z oskarżonych imieniem Mariana była wcześniej chrześcijanką, tak jak jej mąż. Oboje potem przeszli na islam. Reszta oskarżonych od początku była muzułmankami.

– - Kontaktujemy się z rodzinami osądzonych, aby poinformować ich o przebiegu rozprawy - powiedział w rozmowie z korespondetem AFP rosyjski dyplomata, który był obecny na procesie.

Wyroki wydane przez bagdadzki trybunał podlegają apelacji

Źródło: polsat news

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze