Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

21 osób zginęło podczas próby masowej ucieczki z więzienia

AS 7:28 11 kwietnia 2018
twitter
Co najmniej 21 osób zginęło przy próbie masowej ucieczki z więzienia Santa Izabel w pobliżu miasta Belem, której jest położone w stanie Para na północy Brazylii. O sprawie poinformował stanowy Sekretariat ds. Bezpieczeństwa Publicznego.

W próbie ucieczki więźniowie byli wspierani przez osoby z zewnątrz. Pomocnicy użyli materiałów wybuchowych oraz broni palnej. Niektórzy z więźniów również byli uzbrojeni.

Materiały wybuchowe zostały użyte do zniszczenia fragmentu muru okalającego więzienie. Więźniom udało się wydostać się na zewnątrz. Wkrótce zostali otoczeni przez specjalne oddziały policji, które otworzyły ogień.

Udało się zapanować na sytuacją, ale wciąż nie wiadomo czy niektórym osadzonym nie udało się uciec.

Wśród ofiar śmiertelnych 20 to więźniowie lub pomagające im osoby z zewnątrz, śmierć poniósł także jeden  strażnik. Pięciu innych strażników zostało rannych, w tym jeden ciężko.

W brazylijskich więzieniach często dochodzi do krwawych aktów przemocy, ucieczek oraz buntów. Jest to kraj o jednym z najwyższych wskaźników przestępczości na świecie. Rocznie popełnia się tam ok. 60 tys. zabójstw, w tym wiele w więzieniach Źródło: rmf24

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze