Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

200 zarzutów dla 51 podejrzanych- wynik akcji CBŚP z Katowic

PR 9:25 6 listopada 2017
Telewizja Republika
Dzięki śledztwu CBŚP z Katowic, doszło do zatrzymania 51 osób którym postawiono niemal 200 zarzutów. Sprawę nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Wśród zarzutów, są przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz usiłowania uprowadzenia osoby dla okupu a także kradzieży z włamaniem, wyłudzeń odszkodowań komunikacyjnych oraz kradzieży samochodów.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Katowic zakończyli śledztwo prowadzone od 2014 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Przedmiotem śledztwa była między innymi działalność przestępcza zorganizowanej grupy, którą kierować miał Paweł O. Śledczy zarzucają członkom tej grupy przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz przestępstwa o charakterze kryminalnym, polegających na pobiciach, rozbojach, wymuszeniach rozbójniczych i innych.

Drugim wątkiem śledztwa stała się działalność członków grupy, o założenie której są podejrzani Magdalena G. i Robert H. Członkom grupy, postawili zarzuty dotyczące udziału w obrocie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz popełnianie szeregu innych przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz autentyczności dokumentów.

Śledczy zajęli się również działalnością zorganizowanej grupy przestępczej, o kierowanie której podejrzany jest Adam Ś. Z ustaleń policjantów wynika, że grupa zajmowała się wewnątrzwspólnotową dostawą znacznych ilości środków odurzających z terenu Czech do Polski oraz ich dalszym wprowadzaniem do obrotu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono podejrzanym blisko 200 zarzutów, w tym dot. kierowania i udziału w zorganizowanych grupach przestępczych, obrocie i wewnątrzwspólnotowej dostawy znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa oraz szeregu innych określonych w kodeksie karnym, między innymi także pomocnictwa w przerywaniu ciąży, jak też kodeksie karno-skarbowym. Zastosowano 6 tymczasowych aresztowań, 35 dozorów policji, 15 poręczeń majątkowych na łączną kwotę 148 tysięcy złotych oraz 5 zakazów opuszczania kraju i jeden zakaz zbliżania się do świadków i pokrzywdzonych. Ponadto na poczet przyszłych kar i grzywny zabezpieczono mienie na łączną kwotę blisko 340 tysięcy złotych.

W toku prowadzonego śledztwa policjanci, pod nadzorem prokuratora wykazali obrót około 400 kg różnego rodzaju narkotyków, zlikwidowali plantację marihuany i zabezpieczyli łącznie około 5,7 kg narkotyków. Podczas działań policjanci zabezpieczyli ponad 616 tysięcy sztuk papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy, o wartości rynkowej ponad 396 tysięcy złotych, czym wykazano uszczuplenie Skarb Państwa o należny podatek Vat w wysokości ponad 26 tysięcy złotych oraz akcyzę w wysokości około 501 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli również 5 jednostek broni palnej oraz 157 sztuk amunicji.

Sprawa miała złożony i skomplikowany charakter, a zorganizowane grupy przestępcze zajmowały się tzw. multiprzestępczością, gdyż oprócz obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, podejrzani są o szereg przestępstw opisanych w kodeksie karnym i innych ustawach szczegółowych. W trakcie prowadzenia śledztwa policjanci współpracowali ze Śląskim Urzędem Celno-Skarbowym w Katowicach oraz organami ścigania Republiki Czeskiej, w tym Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Powszechnej Miejskiej Komendy Policji Republiki Czeskiej w Ostrawie.

kastaty_670

3261307_670

Źródło: cbsp.policja

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze