Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

200 samorządowców upamiętni tragicznie zmarłego P. Adamowicza. Nadzwyczajne zebranie odbędzie się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej

am 16:23 17 stycznia 2019
Około 200 samorządowców z całej Polski weźmie udział w piątek w nadzwyczajnym zebraniu organizacji samorządowych dla upamiętnienia zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Spotkanie odbędzie się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

– W zebraniu wezmą udział przedstawiciele sześciu samorządowych organizacji: Unii Metropolii Polskich, której Paweł Adamowicz był prezesem przez osiem lat oraz Związków: Miast Polskich, województw RP, powiatów polskich, gmin wiejskich i Unii Miasteczek RP – podała Bożena Leszczyńska-Maksymczuk z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

– W ten sposób samorządowcy chcą upamiętnić kilkudziesięcioletnią działalność zmarłego tragicznie Prezydenta Gdańska na rzecz budowy Polski samorządowej – wyjaśniła Leszczyńska-Maksymczuk.

Podczas zebrania zostanie odczytany apel Zarządu Związku Miast Polskich oraz treść pożegnania Pawła Adamowicza.

Samorządowcy wezmą też udział w sobotnim pogrzebie Pawła Adamowicza, który odbędzie się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W nocy po pięciogodzinnej operacji poinformowano, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie. W poniedziałek po południu prezydent Adamowicz zmarł.
Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania, tj. od 1990 r. W latach 1994-1998 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska.

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze