Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

1600 przedsiębiorstw dotkniętych ograniczeniami w dostawach prądu. Kopacz: Odbiorcy indywidualni nie są zagrożeni

dc 14:50 10 sierpnia 2015
TWITTER@PREMIERRP
Ograniczenia w dostawach prądu będą dotykać przedsiębiorstw, ale będziemy robić wszystko, by były jak najmniej uciążliwe – poinformowała na konferencji prasowej premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu zaapelowała również, by w godzinach 10-17 oszczędzać energię elektryczną.

Wcześniej szefowa rządu wzięła udział w posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego w sprawie suszy i długoterminowych upałów.

– Mamy niekorzystne prognozy na najbliższe nadchodzące dni. Sytuacja jest poważna, stąd nasze spotkanie, po to, abyśmy po pierwsze postawili obiektywną diagnozę i znaleźli sposób na to, aby bezpieczeństwo dostaw energii stało się dla nas rzeczą oczywistą i ciągłą – oświadczyła Kopacz.

– Indywidualnym odbiorcom i instytucjom, które gwarantują bezpieczeństwo i zdrowie, nie grożą przerwy w dostawach prądu – dodała.

Szefowa rządu podkreśliła, że ograniczenia w dostawach energii dotyczą „części wysoko energochłonnych przedsiębiorstw i dokonywane są w porozumieniu z nimi”.

Premier zaapelowała również o obywatelską postawę i oszczędność w zużyciu prądu między godziną 10 a 17. – To niewątpliwie pomoże w rozwiązaniu tej sytuacji – oświadczyła.  

CZYTAJ TAKŻE:

Kopacz zarzuca Dudzie grę polityczną 

Mastalerek: Premier Kopacz próbuje prowadzić kampanię parlamentarną kosztem prezydenta Dudy

 

Źródło: 300polityka.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze