Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

14-latek zatrzymany za brutalne rozboje

AS 13:48 4 lutego 2020
Telewizja Republika
Na terenie wrocławskiej dzielnicy Psie Pole doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. Nocną porą jeden, a po kilkudziesięciu minutach drugi mężczyzna, został zaatakowany przez nieznanych sprawców. Zamaskowani przestępcy po ataku zabierali swoim ofiarom telefony komórkowe oraz pieniądze, a następnie oddalali się w ciemności. Szybkie i zdecydowane działania wrocławskich policjantów pozwoliły zatrzymać jednego z podejrzewanych. Okazał się nim 14-letni chłopak. Odzyskano skradzione przedmioty, a także zabezpieczono narkotyki ujawnione przy nieletnim. Sąd rodzinny zajmie się teraz jego sprawą.

Funkcjonariusze chwilę po północy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który w wyniku pobicia trafił do jednego ze szpitali. Kiedy policjanci przyjechali do placówki medycznej, poszkodowany mieszkaniec Wrocławia poinformował policjantów, że kilkadziesiąt minut wcześniej padł ofiarą rozboju. Nieznani mężczyźni podbiegli do niego, kilkukrotnie uderzyli, a następnie wykorzystując stan bezbronności, zabrali jego telefon komórkowy oraz portfel z gotówką. Po chwili okazało się, że pobity mężczyzna nie jest jedynym, który tej nocy padł ofiarą przestępstwa. Do mundurowych odezwał się mieszkaniec Wrocławia, który godzinę wcześniej również został zaatakowany przez nieznanych sprawców. On też w wyniku rozboju stracił telefon komórkowy, a także doznał obrażeń twarzy.

Funkcjonariusze rozpoczęli intensywne działania mające na celu namierzenie sprawców tych ataków. Przestępcy bez skrupułów w ciągu godziny pobili i okradli dwie osoby. Sprawdzając rejon ulicy Obornickiej patrol wrocławskich wywiadowców zwrócił uwagę na młodego mężczyznę, który zachowywał się bardzo nerwowo. Kiedy policjanci do niego podchodzili próbował zerwać się do ucieczki, został jednak szybko obezwładniony. Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że to zaledwie 14-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Chłopak miał ślady krwi na ubraniu, a także charakterystyczne obrażenia na rękach, co mogło sugerować, iż brał udział w pobiciu. Jednak koronnym dowodem okazały się telefony komórkowe, ujawnione przez policjantów w kieszeniach 14-latka.

Podczas policyjnych działań przy chłopcu wywiadowcy znaleźli również kilka porcji handlowych haszyszu, które trafiły do służbowego depozytu.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia czynu karalnego, młody trzebniczanin został zatrzymany. Nie potrafił logicznie odpowiedzieć, co robił tego wieczora, ani dlaczego znalazł się w środku nocy poza domem. Został przewieziony do policyjnej izby dziecka.

Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych ustaleń udowodnili 14-latkowi popełnienie dwóch czynów karalnych. Odzyskane telefony przekazano już ich właścicielom. Teraz sprawą młodego mieszkańca powiatu trzebnickiego zajmie się sąd rodzinny. Nadal trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z napastników.

Źródło: policja.gov.pl

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze