Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

13-latka zamordowana przez 15-latka. Biedroń: edukacja seksualna od zaraz!

JJ 15:53 14 stycznia 2021
Robert BiedrońPAP/Paweł Supernak
Lider Wiosny, europoseł Robert Biedroń w dość zaskakujący sposób odniósł się do wstrząsających wydarzeń z Piekar Śląskich. Chodzi o znalezienie ciała 13-letniej mieszkanki Bytomia, najprawdopodobniej zamordowanej przez dwa lata starszego znajomego. Zdaniem Biedronia, tego typu tragedie są spowodowane brakiem edukacji seksualnej w szkołach.

15-latek miał przyznać się do zamordowania Patrycji. Powodem zbrodni miał być fakt, że dziewczyna zaszła z nim w ciążę.

Kilka dni temu rodzice 13-latki poinformowali o jej zaginięciu. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza z udziałem rodziny i znajomych Patrycji. Nastolatki poszukiwało także kilkudziesięciu policjantów z Piekar Śląskich, Bytomia, Knurowa oraz komendy wojewódzkiej w Katowicach. Niestety, poszukiwania miały tragiczny finał – znaleziono bowiem ciało dziewczyny przykryte kartonem.

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń RMF FM, miejsce miał wskazać funkcjonariuszom 15-letni znajomy Patrycji. Na początku twierdził, że doszło tam do awantury z innym mężczyzną. Sam chłopak miał zbiec z miejsca zdarzenia. Po jakimś czasie zmienił jednak zeznania i przyznał się, że zamordował Patrycję, ponieważ zaszła z nim w ciążę.

15-latka zatrzymała policja, która następnie umieściła go w policyjnej izbie dziecka. Jak na razie nie wiadomo, czy będzie mógł ponieść odpowiedzialność karną za zabójstwo. Decyzję ma podjąć sąd rodzinny i dla nieletnich. Kluczowe będzie ustalenie czasu popełnienia przestępstwa, ponieważ nastolatek dopiero niedawno skończył 15 lat.

Na informację o morderstwie w Piekarach Śląskich w zaskakujący sposób zareagował były prezydent Słupska.

 

– Ile jeszcze przeczytamy takich historii zanim coś się zmieni? Edukacja seksualna w szkołach od zaraz! – napisał na Twitterze europoseł Robert Biedroń. Część internautów zarzuciła lewicowemu politykowi promowanie swojej ideologii na tak ogromnej tragedii.

Źródło: Twitter/Robert Biedroń, RMF FM

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze