Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

1200 migrantów z Afryki przybyło do Hiszpanii w ciągu zaledwie dwóch dni!

AS 20:25 28 lipca 2018
wikimedia
Ponad 1200 nielegalnych migrantów przybyło droga morską do południowej Hiszpanii z Maroka od piątku do soboty rano. W piątek do Andaluzji przybyło 1000 Afrykańczyków. Był to rekordowy dzień pod względem napływu migrantów drogą wodną.

Hiszpańska straż wybrzeża poinformowała, że w piątek do południowego brzegu Hiszpanii dopłynęło łącznie 1000 nielegalnych migrantów z Afryki. Przybyli oni na 50 łodziach.

W sobotę rano służby poinformowały, że kolejnych 200 migrantów przypłynęło do hiszpańskiego brzegu.

Straż wybrzeża kieruje większość przybyłych do Malagi, Almerii, Algeciras, Tarify oraz do Jerez i Kadyksu. W kilku z tych miast do dyspozycji przybyszów oddano sale gimnastyczne.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) w piątek poinformowała, że między 1 stycznia a 25 lipca br. na teren Hiszpanii dostało się przez Morze Śródziemne prawie 21 tys. migrantów z Afryki. Większość z nich płynęła zwybrzeży Maroka.

Organizacja szacuje, że w tym roku blisko 38 proc. wszystkich nielegalnych migrantów przybyło na tereny Unii Europejskiej właśnie przez Hiszpanię. Rok temu ten odsetek wynosił zaledwie 11 procent. 

 

Źródło: nypost.com // tasnimnews.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze