Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

12 mln euro dla Polski po zeszłorocznych nawałnicach

PR 13:37 11 września 2018
Polska otrzyma ponad 12 milionów euro z unijnego budżetu na pokrycie strat po nawałnicach, które w ubiegłym roku nawiedziły Pomorze, Kujawy i Wielkopolskę. Finansową pomoc otrzymają także Grecja, Litwa i Bułgaria.

 

Pieniądze zostaną wypłacone z europejskiego Funduszu Solidarności, w sumie prawie 34 miliony euro. Zdecydowana większość europosłów - 652 zaakceptowała raport polskiego deputowanego Janusza Lewandowskiego w tej sprawie.

- Fundusz Solidarności to jest objaw europejskiej solidarności wyrażony w pieniądzu. Także bardzo cenny, kiedy jakiś kraj jest dotknięty klęską żywiołową. Nie było w tej sprawie żadnych kontrowersji. Chcemy jednocześnie maksymalnie przyspieszyć dysponowanie tymi pieniędzmi. Powinna to być jedna transza. Ta pomoc powinna się uaktywnić w dniu podpisania - powiedział Polskiemu Radiu Janusz Lewandowski. 

Pieniądze powinny być już dziś dostępne dla czterech krajów. Mogą one być wykorzystane na odbudowę i pokrycie części kosztów służb ratowniczych, tymczasowego zakwaterowania, działań porządkowych i ochrony dziedzictwa kulturowego. 

 

 

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze