Zwycięzca French Open pokonany. "Trójca" gra dalej

Reprezentant gospodarzy Wimbledonu Andy Murray zmierzy się w półfinale Wielkiego Szlema z legendarnym Szwajcarem Rodgerem Federerem. O miejsce w finale zagrają także Novak Djokovic i Richard Gasquet, który po emocjonującym spotkaniu pokonał Stana Wawrinkę 6:4, 4:6, 3:6, 6:4, 11:9.

Novak Djokovic, Roger Federer i Andy Murray zajmują kolejno pierwszą, drugą i trzecią pozycję w rankingu ATP. W opinii większości ekspertów, w półfinale Wimbledonu, do najlepszej trójki miał dołączyć czwarty najlepszy tenisista świata Stan Wawrinka. Szwajcar, który przed czterema tygodniami, pokonując w finale Djokovicia, tryumfował w French Open mierzył się z 20. na światowej liście Richardem Gasquetem. Francuz wygrał pierwszego seta, jednak kolejne dwa należały do Wawrinki. Dzięki konsekwentnej grze Gasquet doprowadził do wyrównania a w kluczowym piątym secie rozegrano aż 20 gemów. Ostatecznie, skazywany na porażkę, reprezentant trójkolorowych wygrał 11:9.

W pozostałych ćwierćfinałach emocji zabrakło. Andy Murray pokonał Vaska Pospisila (6:4, 7:5, 6:4), Roger Federer ukrócił marzenia Gillesa Simona (6:3, 7:5, 6:2), natomiast Novak Djokovic wygrał z Marinem Ciliciem (6:4, 6:4, 6:4)