Zwycięski marsz PSG trwa

facebook.com/psg

Paris Saint-Germain wydaje się być drużyną nie do zatrzymania. Tym razem w wyjazdowym mecz udało im się pokonać Olimpique Marsylia 2:1.

Wynik wielkiego francuskiego klasyku otworzył już w drugiej minucie spotkania niezawodny Zlatan Ibrahimović. Szwed wykorzystał dobre podanie Maxwella, dzięki czemu strzelił 21. gola w tym sezonie ligi francuskiej. W 25. minucie meczu doszło do wyrównania, a strzelcem gola został Remy Cabella. W drugiej połowie Marsylczycy mieli przewagę nad PSG, lecz decydująca bramka została strzelona własnie przez zawodnika Paryżan, Angela di Marię. W 71. minucie wykorzystał on podanie Zlatana Ibrahimovicia i w ten sposób ustalił wynik spotkania.

Była to już dwudziesta druga wygrana mistrzów Francji w dwudziestej piątej kolejce spotkań Ligue 1. W tym momencie, PSG ma na swoim koncie 69. punktów, a drugie Monaco traci do nich aż 24. oczka. W następnym meczu, Ibrahimović i spółka zmierzą się z szóstym w tabeli Lyonem.