Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Żołnierze usuwali zator na rzece Dzierzgoń

kos 14:24 4 listopada 2017
mon.gov.pl
W piątek kolejna grupa żołnierzy została zadysponowana do usuwania zatoru na rzece Dzierzgoń, która stanowi jeden z większych dopływów jeziora Drużno. W akcji wykorzystywane są gąsienicowe transportery pływające PTS z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Już w poniedziałek w rejonie Elbląga utworzone zostało Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe w związku z wichurami, które przeszły nad Polską.

W związku z wichurami, które przeszły nad Polską, wojsko jest w stałej gotowości do niesienia pomocy poszkodowanym oraz wspiera pozostałe służby pracujące przy usuwaniu skutków załamania pogody.

Wojewódzkie  Sztaby Wojskowe są w stałym kontakcie z wojewódzkimi i regionalnymi sztabami kryzysowymi, po to aby w razie konieczności natychmiast zabezpieczyć i wydzielić niezbędne siły i środki z zasobów wojska. 

W przypadku otrzymania informacji o konieczności użycia sił i środków wojskowych minister obrony narodowej niezwłocznie podejmie niezbędne decyzje mające na celu skierowanie wojska w rejony, gdzie jest ono potrzebne.

 

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 fakty (odc.57) - T. ZIEMSKI - TEZA Z BRZOZĄ BODINA NIE PRZEKONUJE. OTO DOWÓD
Wczytuję komentarze...
Najnowsze