Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

ZOBACZ gdzie dziś zaatakuje burza z gradem. Przygotuj się !

sm 12:27 23 maja 2018
Dziś - w środę - prognoza pogody nie za bardzo może cieszyć. Do Polski napływa nie tylko gorące powietrze, ale i wilgotne, co powoduje że występują chmury burzowe, które przyniosą gwałtowne zjawiska. Oto gdzie dokładnie....

W środę, jak wynika z najnowszej prognozy pogody i alarmów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pogoda będzie bardzo zmienna i gwałtowna. 

Okazuje się że jedynie mieszkańcy północnej i zachodniej Polski będą się cieszyć słoneczną i ciepłą pogodą. Na pozostałym obszarze kraju zapowiada się zmienna aura - chmury na przemian przeplatać się będą ze słońcem i popada przelotny deszcz i występować będą lokalne burze.

Najbardziej intensywne burze zapowiadają się na południowym wschodzie i południu kraju (od Lubelszczyzny po Śląsk i Dolny Śląsk) burze lokalnie mogą być gwałtowne z intensywnym deszczem i porywistym wiatrem do 60 - 80 km/h. Możliwe są także gradobicia.

Będzie cieplej. W ciągu dnia termometry wskażą od 18 - 21 st. C na północy do 22 - 25 st. C w pozostałej części kraju.

IMGW wydał prognozę zagrożeń pierwszego stopnia dla sześciu województw. Zgodnie z nią gwałtowne zjawiska atmosferycznych mogą wystąpić między godziną 7.30 w środę, a 7.30 w czwartek.

Województwo lubelskie. Mogą wystąpić burze z opadami deszczu do 15 l/mkw. oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie niewykluczone są opady gradu.

Województwo świetokrzyskie. Prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 do 15 l/mkw oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie może spaść grad.

Województwo podkarpackie. Mogą wystąpić burze z opadami deszczu od 15 do 20 l/mkw oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami niewykluczone są opady gradu.

Województwo małopolskie. IMGW prognozuje burze z opadami deszczu od 15 do 20 l/mkw oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

Województwo śląskie. Prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu 15-20 l/mkw oraz wiatr wiejący z prędkością do 65 km/h. Miejscami może spaść grad.

Województwo dolnośląskie. Prognozowane są burze z opadami deszczu od 15 do 25 l/mkw oraz porywami wiatru do 65 km/h.

 

Źródło: imigw/wp.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.130/2) - prof. JAN ŻARYN - NIECH MILCZĄ CI, CO ATAKUJĄ KOŚCIÓŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze