Znikną telefony na kartę? To konsekwencja ustawy antyterrorystycznej

Artykuł
flickr.com/Rubi Joselin Ibarra/CC BY-NC-ND 2.0

Telefony na kartę pre-paid mogą zostać wyłączone pod koniec roku, jeśli osoby, które z nich korzystają, nie podadzą operatorom swoich danych osobowych. Zgodnie z projektem ustawy antyterrorystyczne telefony takie będą musiały być rejestrowane.

Zgodnie z założeniami nowego projektu ustawy antyterrorystycznej karty pre-paid mają być rejestrowane i sprzedawane wyłącznie po podaniu danych sprzedającemu.

Obowiązek rejestracji będzie dotyczył także osób, które już są posiadaczami telefonów na kartę. Zgodnie z wytycznymi, każdy, kto ma urządzenie na kartę pre-paid będzie musiał się zgłosić do operatora w celu rejestracji. W przeciwnym razie, na podstawie ustawy, operatorzy telekomunikacyjni, zobowiązani są do wyłączenia telefonów i zaprzestania świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Zgodnie z założeniami, ustawa antyterrorystyczna ma wejść w życie 1 czerwca. Wyłączenie niezarejestrowanych telefonów ma nastąpić na koniec 2016 roku.

W Polsce około 29 milionów osób jest użytkownikami telefonów na kartę.


Czytaj również:

Błaszczak: Ustawa antyterrorystyczna jest gotowa. Nie możemy popełnić błędów Europy Zachodniej

Znamy projekt ustawy antyterrorystycznej. Większa rola ABW, kontrola nad kartami do telefonów, całodobowe rewizje i możliwość inwigilacji cudzoziemców

 

Źródło: rmf24.pl, Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy