Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie

AS 8:00 31 stycznia 2018
pixabay
Nie żyje Francisco Nunez Olivera, był uznawany za najstarszego żyjącego mężczyznę na świecie. Urodził się 13 grudnia 1904 roku, zmarł 29 stycznia 2018 roku w wieku 113 lat i 47 dni.

Francisco Núñez Olivera mieszkał w hiszpańskiej gminie Bienvenida, gdzie się urodził. Przez większość swojego życia pracował jako rolnik. W młodości brał udział w wojnie w republice Rifu, a także w hiszpańskiej wojnie domowej.

W wieku 98 lat przeszedł operację zaćmy, po której powrócił do czytania książek. Jeszcze w wieku 107 lat spacerował po swojej miejscowości. Miał czworo dzieci, dziewięcioro wnuków i piętnaścioro prawnuków.

Olivera przez kilka miesięcy nosił miano najstarszego mężczyzny na świecie, po tym jak w sierpniu zmarł pochodzący z Żarnowa Izreal Kristal, który przeżył obóz Auschwitz.

Według ustaleń Gerontology Research Group obecnie najstarszym mężczyzną jest Japończyk Masazou Nonaka. Urodził się 25 lipca 1905 roku. Z danych tej agencji wynika, że na świecie żyje około 300-450 superstulatków, czyli osób, które żyją ponad 110 lat. Najwięcej z nich żyje w Japonii, gdzie żyje najstarsza osoba na świecie - kobieta, Nabi Tajima, która urodziła się w 1900 roku.

Źródło: polsatnews.pl onet.pl

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze