Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmarł książę Danii

AS 8:21 14 lutego 2018
pixabay
Zmarł książę Henrik, maż królowej Danii Małgorzaty II. Królewski dwór poinformował, że monarcha zmarł we wtorek w zamku Fredensborg w wieku 83 lat.

Jego Królewska Wysokość książę Henryk zmarł spokojnie we śnie... Jej Majestat Królowa i dwóch synów byli u jego boku - głosi oficjalny komunikat dworu królewskiego. 

Dwa tygodnie temu u pochodzącego z Francji księcia Henrika zdiagnozowano łagodny nowotwór płuca. Jego stan pogorszył się podczas prywatnej podróży do Egiptu. 28 stycznia trafił do szpitala w Kopenhadze.

Urodził się jako książę Henri Marie Jean Andre de Laborde de Monpezat 11 czerwca 1934 roku w Talence niedaleko Bordeaux. W czerwcu 1967 roku poślubił przyszłą królową, duńską następczynię tronu, księżniczkę Małgorzatę,  która została koronowana w 1972 roku. W swojej przybranej ojczyźnie nigdy nie uzyskał tytułu królewskiego. Nigdy nie ukrywał swojej urazy z tego powodu.

W ubiegłym roku książę Henrik wydał oświadczenie, w którym oznajmił, że nie chce być pochowany u boku swojej małżonki w królewskiej nekropolii w katedrze w Roskilde, jak nakazuje tradycja. Dwór nie podaje na razie informacji, gdzie książę zostanie pochowany.

Źródło: polsat news

Wczytuję ocenę...


ELI BARBUR (TELAWIW ONLINE) - Dezorientacja w sporze Warszawa-Tel Awiw na rękę Moskwie? "To jakieś szaleństwo izraelskiej władzy!"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze