Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmarł amerykański miliarder David Rockefeller. Miał 101 lat

EmaPob 17:15 20 marca 2017
WIKIPEDIA/Domena Publiczna
David Rockefeller był amerykańskim miliarderem oraz głową słynnej rodziny przemysłowców i finansistów. Zmarł dziś w swoim domu w Pocantico Hills w stanie Nowy Jork. Rockefeller przeżył ponad 101 lat.

Przyczyną śmierci miliardera była niewydolność serca. Informację o jego śmierci potwierdził rzecznik prasowy rodziny Rockefellerów. 

David Rockefeller ukończył studia na Uniwersytecie Harvarda jeszcze przed wybuchem II wojny światowej (1936 r.), a doktorat z ekonomii na Uniwersytecie Chicagowskim obronił w trakcie jej trwania (1940 r.).

W 1946 r. rozpoczął karierę w Chase National Bank, którego następnie został prezesem. Prócz działalności w sektorze bankowym, David Rockefeller przez wiele lat zarządzał także majątkiem rodzinnym oraz angażował się w działalność filantropijną (Fundacja Rockefellera działała także w Polsce) i polityczną (blisko współpracował m.in. z Henrym Kissingerem).

 „Forbes” szacował majątek Rockefellera na 3,3 mld dolarów, co dawało mu miejsce w szóstej setce najbogatszych ludzi świata.

Źródło: bankier.plWczytuję ocenę...
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze