Zlatan wprowadza PSG do ćwierćfinału

facebook.com/uefachampionsleague

PSG wygrało na wyjeździe z Chelsea Londyn 2:1 w drugim meczu rywalizacji w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bramki strzelali Costa dla gospodarzy oraz Rabiot i Ibrahimović dla gości, Szwed asystował także przy pierwszym golu swojej drużyny.

Od początku kibice na Stamford Bridge mogli oglądać dobre, żywe spotkanie. Od razu też pojawiły się okazje bramkowe, najpierw Kevin Trapp obronił groźny strzał Costy, a później po akcji Di Marii swojego bramkarza wyręczyć musiał Ivanović wybijając piłkę sprzed linii bramkowej. W 16 minucie wynik otworzył Rabiot. Di Maria zagrał prostopadłą piłkę do Ibrahimovicia, ten zaś idealnie dograł na długi słupek do francuskiego pomocnika, który dołożył tylko nogę i było 1:0.

Chelsea potrzebowała 11 minut żeby otrząsnąć się po tym ciosie i wyrównać. Po ładnym rozegraniu z Pedro, Willian zagrał do Costy, ten zwiódł Thiago Silvę i uderzył obok bezradnego Trappa. Do końca pierwszej połowy Chelsea próbowała pójść za ciosem, ale nie udało się jej wyjść na prowadzenie.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, dalej mecz był prowadzony w szybkim tempie, a piłkarze z obu stron co rusz stwarzali sobie dogodne sytuacje. Jeden z kluczowych momentów spotkania nadszedł w 61 minucie gry, kiedy Diego Costa musiał zejść z boiska ze względu na kontuzję. Został zmieniony przez Traore, jednak ten nie był w stanie dać swojemu zespołowi tyle co Brazylijczyk. 8 minut później paryżanie mogli cieszyć się z drugiego gola. Di Maria zagrała idealnie do wchodzącego Ibrahimovicia, a ten pewnym strzałem z bliskiej odległości wyprowadził PSG na prowadzenie. Po tym trafieniu piłkarze Chelsea nie byli już w stanie odpowiedzieć. Drużyna Lourenta Blanca wygrała drugie spotkanie takim samym wynikiem jak pierwsze i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów drugi rok z rzędu eliminując ekipę ze Stamford Bridge w 1/8.

Źródło: uefa.com