Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziobro: Zmiana decyzji o asesorach to kompromitacja KRS

M.N. 18:02 17 listopada 2017
Telewizja Republika
KRS podjęła decyzję o podjęciu obowiązków przez 252 spośród 265 mianowanych asesorów sądowych, których powołaniu sprzeciwiła się w końcu października. – Ta decyzja obnaża całkowitą kompromitację Krajowej Rady Sądownictwa – powiedział w piątek w TVP1 minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Mam nadzieję, że ci asesorzy jak najszybciej trafią do polskiego sądownictwa, bo są to ludzie świetnie przygotowani, bardzo profesjonalni, ukończyli długą, wieloletnią szkołę popartą licznymi egzaminami - mówił. – Na skutek "niefrasobliwości" i "nieodpowiedzialności" Krajowej Rady Sądownictwa asesorzy mogli zostać wyrzuceni z polskiego wymiaru sprawiedliwości i na marne poszedłby trud lat ich pracy – dodał.

– Najbardziej uderzające w tej historii to to, że Krajowa Rada Sądownictwa w tym aktualnym składzie nie wahała się w sposób cyniczny krzywdzić nawet tych ludzi tylko po to, by po raz kolejny zaakcentować swoją władzę i poczucie bezkarności w działaniach w sferze wymiaru sprawiedliwości – podkreślił.

„Najwyższy czas, by tę Krajową Radę Sądownictwa zmienić" - dodał.

Źródło: TVP1

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 FAKTY (ODC.56) - OSTATECZNY DOWÓD NA TO, ŻE BRZOZA NIE MOGŁA ZNISZCZYĆ TUPOLEWA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze