Zieliński trafia w polskim meczu w Seria A

facebook.com/empolifcofficialpage

W 32 kolejce włoskiej Serie A Empoli wygrało na swoim stadionie z Fiorentiną 2:0. Bramki strzelali Pucciareli i reprezentant Polski Piotr Zieliński. Ze względu na uraz w drużynie gospodarzy nie zagrał Łukasz Skorupski, zaś grający w klubie z Florencji Jakub Błaszczykowski wszedł z ławki pod koniec meczu.

W całym spotkaniu przewagę miała Fiorentina, która oddała aż 22 strzały na bramkę rywala, jednak tylko pięć z nich było celnych. Empoli natomiast potrafiło wykorzystać swoje szanse. W 41 minucie prowadzenie dał gospodarzom Manuel Pucciareli. Włoski napastnik zwiódł przed polem karnym obrońcę i uderzył tuż przy słupku nie do obrony dla bramkarza. Pod sam koniec meczu wygraną swojego zespołu przypieczętował Zieliński dobijając z 17 metrów strzał zdobywcy pierwszego gola. W 82 minucie na boisku w drużynie Fiołków pojawił się Jakub Błaszczykowski, ale nie zdążył już wpłynąć na losy spotkania.

Empoli po tym spotkaniu zajmuje 11 pozycję w tabeli, Fiorentina jest natomiast piąta. Wczoraj lider Serie A Juventus umocnił się na prowadzeniu dzięki wygranej na wyjeździe z Milanem. Zwycięstwo mistrzom Włoch dały bramki Mandżukicia i Pogby, które były odpowiedzią na trafienie Alexa dla gospodarzy.

Źródło: goal.com