Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zieliński: opór opozycji wzbudza wszystko co dobre

PR 8:05 15 listopada 2017
Telewizja Republika
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w poranku Telewizji Republika był Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w MSWiA. Rozmowy w studiu dotyczyły kwestii bezpieczeństwa w kraju i nakładów na policję.

Wiceminister, odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa w kraju podkreślił, że w Polsce jest bezpiecznie. Świadczą o tym fakty- dane liczbowe, oraz poczucie bezpieczeństwa. Aż 90% polaków uważa, że w ich miejscu zamieszkania jest bezpiecznie i tyle samo uważa, że żyjemy w bezpiecznym kraju. Potwierdzają to statystyki- powiedział Zieliński.

Na taki taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników, wiele działań które podjęliśmy, m.in. przywaracanie posterunków policji. Wcześniej (za rządów PO) były one masowo zamykane. My je odtwarzamy sukcesywnie. Już 60 posterunków zostało odtworzonych i ten proces ciągle trwa. Są pieniądze na nowe obiekty nawet. Bo część budynków przeznaczono w międzyczasie na inne cele. Ludzie muszą czuć się bezpiecznie wszędzie gdzie przebywają. Przywróciliśmy także właściwą rolę dzielnicowych

Funkcjonariusze są przyjaźni wobec uczciwych ludzi oraz nieustępliwi wobec przestępców- tego staramy się ich uczyć i od nich wymagać- powiedział Sekretarz Stanu.

Inwestując w służby, inwestujemy w swoje bezpieczeństwo- podkreślił Zieliński. Były 2 krotne podwyżki. Ta główna dała podwyżki wszystkim, druga będzie w 2019 roku ale w przyszłym roku będzie możliwość podniesienia wynagrodzeń dla najniżej zarabiających policjantów. W ostatnim roku poszło to w górę- liczba policjantów nowych wzrosła. W ostatnim czasie mamy też najmniejsze bezrobocie od 27-28 lat.

Służba w policji jest bardzo ważną odpowiedzialna, prestiżową i stabilną spracą. Daje szansę na rozwój. Nie jest najgorzej wynagradzana. Są udogodnienia emerytalne warto o tym pamiętać- podkreślił wiceminister.

Jarosław Zieliński skomentował także działania związane z powołaniem Służby Ochrony Państwa, która ma zastąpić BOR. Ustawa jest po 1 czytaniu- powiedział wiceminister. Będziemy przebudowywać tę służbę, dofinansujemy ją i nadamy nowe uprawnienia. Żeby nie było takiej sytuacji jak katastrofa w smoleńsku. Chcemy umożliwić funkcjonariuszom prowadzenie czynności operacyjno-rozpoznawczych, żeby mogli własnymi siłami działać a nie tylko na tym co inne służby im dostarczą. Secret service takie uprawnienia posiada. W wielu krajach europejskich tak jest, a w Polsce jest opór opozycji. Chociaż opór opozycji wzbudza wszystko co dobre. Też ustawa antyterrorystyczna budziła ich opory. Przecież też 500+ krytykowali- podkreślił Zieliński.

Poparcie dla policji wzrosło, zostało lekko zachwiane po wielkim niesprawiedliwym ataku na policje po incydencie we Wrocławiu. Opozycja oceniała nie tylko nas, mnie i Błaszczaka ale i całą policję. Lewackie media chętnie ten wątek omawiały. Należy pamiętać że około 80% Polaków dobrze ocenia pracę policji. Policja na to zasługuje- podkreślił Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w MSWiA


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 107/2) - PROF. JAN ŻARYN - OPOZYCJA TOTALNA WYWOŁAŁA WOJNĘ Z ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze