Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zawiadomienie do prokuratury ws. skandalicznego i antychrześcijańskiego spektaklu

ds 17:30 28 września 2016
Naše nasilje in vaše nasiljeyoutube.com/Slovensko mladinsko gledališče
Posłanka Anna Sobecka i wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz złożyli zawiadomienie do prokuratury ws. antychrześcijańskiego spektaklu, zaprezentowanego w Bydgoszczy na Festiwalu Prapremier.

O przedstawieniu promującym pornografię i uderzającym w katolików pisaliśmy wczoraj: Muzułmanka wyjmuje z pochwy polską flagę, Jezus schodzi z krzyża, by zgwałcić kobietę

Spektakl „Nasza przemoc i wasza przemoc” obfituje w wulgarne i bluźniercze akty, ukazując m.in. scenę, w której Jezus Chrystus schodzi z krzyża i gwałci muzułmankę.

Posłanka PiS-u Anna Sobecka wystosowała w tej sprawie list do dyrektora Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki , w którym odbywał się festiwal:

„Trudno ubrać w słowa coś, co na samą myśl przepełnia człowieka obrzydzeniem i odrazą. Nie  można jednak milczeć i pozostać obojętnym na to, gdy ktoś szarga wartościami dla nas najświętszymi. W spektaklu, który obraża każdego myślącego człowieka, nie można niczym usprawiedliwić, a już z pewnością nie wolno usprawiedliwiać wolnością sztuki" – podkreśla posłanka, która podpisała się pod zawiadomieniem do prokuratury ws. spektaklu.

„Nie do zaakceptowania jest sytuacja, gdzie pod pozorem tzw. wolności sztuki promuje się tak obrzydliwe i obsceniczne akty, gdzie nie ma miejsca dla podstawowych, o ile nawet nie najważniejszych i najświętszych wartości” – czytamy w dokumencie złożonym również przez Mikołaja Bogdanowicza.

– Złożyliśmy rzeczywiście zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w dwóch obszarach. Pierwszy obszar to pohańbienie i znieważenie symboli narodowych. Uważam, że jestem do tego zobowiązany, żeby na takie rzeczy jako wojewoda reagować. Druga sprawa to naruszenie uczuć religijnych – dodaje wojewoda kujawsko-pomorski.

Pod zawiadomieniem prokuratorskim podpisali się również radni Grażyna Szabelska, Jarosław Wenderlich, Krystian Frelichowski

Źródło: niezalezna.pl,

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze