Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamieszanie w bydgoskim autobusie. "Kontrolerzy nie mają prawa używać środków przymusu"

20:36 3 grudnia 2017
youtube.com
Bydgoska policja poszukuje świadków zdarzenia, do którego doszło w miejskim autobusie. Na załączonym filmie widać jak kontroler biletów przygważdża do podłogi ciemnoskórą pasażerkę.

Do zdarzeń doszło w czwartek o godz. 9 w autobusie 56. Na filmie widać, jak kobieta wyrywa się, a dwaj mężczyźni ją powstrzymują rękami i ciałem. Pasażerka zwraca się w kierunku osoby filmującej: „Wideo? Dziękuję” i nie przestaje wyrywać się już teraz jednemu z kontrolerów. Drugi próbuje zasłonić sobą rejestrujący aparat. 

 

Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Błonie proszą o kontakt osoby posiadające nagranie zdarzenia. W wydanym w niedzielę oświadczeniu, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz potwierdziła, że policjanci zostali wezwani do interwencji w autobusie. Kobieta jest obywatelką Stanów Zjednoczonych.

–  Po przybyciu na miejsce policjanci zastali dwóch kontrolerów biletów, pasażerkę, kierowcę oraz świadków. Po wysłuchaniu relacji tych osób policjanci pouczyli zainteresowanych o możliwym trybie postępowania. Tego samego dnia do komisariatu policji Bydgoszcz-Szwederowo zgłosili się dwaj kontrolerzy biletów, którzy złożyli zawiadomienie o uderzeniu ich przez kobietę, a także uszkodzeniu kurtki i okularów - mówiła rzeczniczka.

W niedzielę rano policjanci udali się do poszkodowanej. Ta oświadczyła, że rozważa złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na jej szkodę.

Media, powołując się na słowa świadka, donoszą, że cudzoziemka nie miała biletu i nie chciała jechać z kontrolerami na ostatni przystanek, starając się opuścić autobus.

Przypominamy że kontrolerzy nie mają prawa używać środków przymusu wobec kontrolowanych osób. 
Mają prawo powiadomić policję, wcześniej blokując drzwi pojazdu i poczekać razem z osobą która nie chce poddać się kontroli na przyjazd policji - pisze na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze