Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamachowiec z Paryża nawoływał islamistów do ataków w Europie

8:54 15 maja 2018
zrzut ekranu youtube/L'Obs
Tzw. Państwo Islamskie (IS) opublikowało nagranie, na którym 21-letni zamachowiec, który w sobotę zaatakował nożem przechodniów w Paryżu, deklaruje oddanie organizacji terrorystycznej. Mężczyzna zachęca „braci i siostry” do przeprowadzenia kolejnych ataków na terenie całej Europy.

Dzień po tragicznych wydarzeniach w Paryżu, gdzie 21-letni Khamzat Azimov śmiertelnie ugodził nożem jedną osobę i ranił kolejne cztery, tzw. Państwo Islamskie (IS) opublikowało wideo świadczące o przynależności do organizacji terrorystycznej.

Na niespełna trzyminutowym filmie wysłanym za pomocą komunikatora Telegram wychowany we Francji mężczyzna zapewnia o swojej wierności w stosunku do islamistów i gotowości do zabijania w imię ich ideologii.

Mężczyzna z zakrytą dolną połową twarzy po francusku apeluje do swoich sióstr i braci z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii do „działania na ziemi niewiernych”. – Mówię do Francji i Francuzów: to wy zaczęliście zabijać muzułmanów. Jeśli chcecie powstrzymać przemoc, zacznijcie wywierać presję na swój rząd – powiedział 21-latek.

 

Czytaj więcej w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

 

 

 

Źródło: Joanna Kowalkowska / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 117/1) - DLACZEGO NIEKTÓRZY NIENAWIDZĄ MAJORA JÓZEFA KURASIA "OGNIA"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze