Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamach na brytyjską premier udaremniony!

M.N. 7:08 6 grudnia 2017
gov.uk
Spisek, który miał doprowadzić do śmierci premier Wielkiej Brytanii udaremniły brytyjskie służby bezpieczeństwa – poinformowała telewizja Sky News. Atak na Theresy May miał mieć podłoże islamistyczne – donoszą źródła.

W ubiegłym tygodniu policja aresztowała dwóch mężczyzn, których oskarżono o przygotowywanie aktów terroru. W środę 20-letni Naaimur Zakariyah Rahman z Londynu i 21-letni Mohammed Aqib Imran z Birmingham mają stanąć przed sędzią śledczym.

Niedoszli zamachowcy chcieli zdetonować materiały wybuchowe na Downing Street. Następnie wykorzystując zamieszanie wywołane eksplozją zabić szefową brytyjskiego rządu. Brytyjski wywiad w ciągu ostatnich 12 miesięcy zapobiegł dziewięciu zamachom terrorystycznym na terenie kraju.

Podczas aresztowania, w mieszkaniu mężczyzn znaleziono gotowe do użycia ładunki wybuchowe, noże i tzw. pasy szahida, pozwalające zamachowcom na wysadzenie się. Śledczy z MI5 podkreślają, że zatrzymali podejrzanych w ostatniej chwili, bo etap przygotowań ich zamachu był już zakończony - informuje Daily Mail.

Źródło: rmf24.pl, Twitter, o2.pl

Wczytuję ocenę...


OTO WIZJA PATRYKA JAKIEGO DLA WARSZAWY. ZOBACZ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze