Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zakończyło się spotkanie komisji NATO-Ukraina z udziałem Petra Poroszenki

mg 16:22 9 lipca 2016
telewizja republika
– Potwierdzamy nasze wsparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Nie uznajemy i nie uznamy aneksji Krymu przez Rosję. Potępiamy również konflikt na wschodzie Ukrainy – wzywamy Rosję do zaprzestania wspierania separatystów, wsztystkie strony muszą przestrzegać postanowień mińskich – mówił podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

– Właśnie zakończyliśmy spotkanie komisji NATO–Ukraina z udziałem prezydenta Petra Poroszenki. Potwierdziliśmy ciągłe wsparcie NATI dla Ukrainy i naszą współpracę z Kijowem – poinformował Stoltenberg, zapowiadając podwyższenie pakietu pomocy dla Ukrainy.

Podziękował również organizatorom za doskonałą organizację szczytu NATO w Warszawie.

Poroszenko: Zgadzamy się co do tego, że Rosja jest agresorem konfliktu na Ukrainie

Chciałbym podziękować za ten szczyt. Odbyliśmy otwarte, rzeczowe rozmowy – mówił prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. – Cieszymy się ze szczytu w Warszawie. Jest to bardzo symboliczne, że tu podpisano Układ Warszawski, a teraz odbywa się tu Szczyt NATO – dodawał.

– Uzgodniliśmy uruchomienie procesu, który pozwoli Ukrainie uzyskać status partnera o podwyższonych prawach. To pokazuje, że NATO mocno stoi za Ukrainą – zaznaczał ukraiński prezydent.

– Z przyjemnością wysłuchałem pozytywnej oceny tego, czego dokonała Ukraina w trudnej sytuacji prowadzonej przez Rosję wojny hybrydowej. Otrzymaliśmy jasne przesłanie, że państwa sojusznicze nigdy nie uznały aneksji Krymu – dodawał.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze