Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zakończył się Kongres 590

M.N. 19:53 17 listopada 2017
Twitter
W podrzeszowskiej Jasionce zakończył się właśnie Kongres 590. W dwudniowej imprezie udział wzięło ok. 3 tys. uczestników. Obecni byli najważniejsi politycy w kraju, na czele z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło.

Prezydent podkreślił, że Polska gospodarka nie będzie się rozwijała, jeśli pracownik nie będzie dobrze wynagradzany. „Rząd ma stwarzać przedsiębiorcom warunki do inwestowania” – mówił. –Chcemy być partnerami inwestorów, a nie państwem, w którym można zrobić biznes i po prostu stąd wyjechać – podkreślała premier Beata Szydło.

„Chcemy, żebyście tutaj otwierali swoje przedsiębiorstwa, biznesy, ale pamiętajcie, chcemy być waszymi partnerami i jesteśmy waszymi partnerami. A nie jesteśmy państwem, w którym można tylko zrobić dobry biznes i po prostu stąd wyjechać" - zaznaczyła premier.

– Nasza ekipa gospodarcza chce zmienić model gospodarczy, odejść od kapitalizmu równych i równiejszych, kapitalizmu konsumpcji na kredyt w stronę kapitalizmu republikańskiego i kapitalizmu równych szans, opartego o inwestycje i solidarność społeczną - mówił Morawiecki.

W trakcie kongresu odbyło się ponad 80 paneli w kilku obszarach tematycznych. Rozmawiano m.in. o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, który ma powstać w gminie Baranów k. Grodziska Mazowieckiego. W trakcie kongresu prezydent Andrzej Duda wręczył sześciu firmom Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Nagrodą indywidualną za szczególne zasługi dla polskiej przedsiębiorczości prezydent wyróżnił Macieja Wieczorka, prezesa firmy Celon Pharma SA.

Trzy cyfry w nazwie kongresu – 590 - to prefiks kodu kreskowego, którym są oznaczone towary wyprodukowane w Polsce, przez polskie firmy.

Źródło: Twitter, Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 107/2) - PROF. JAN ŻARYN - OPOZYCJA TOTALNA WYWOŁAŁA WOJNĘ Z ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze