Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zaginione 250 miliardów

7:13 21 listopada 2017
fot: pixabay
Według ekspertów, z podatku od towarów i usług w latach 2007-2015 wyłudzono aż 250 mld zł. Politycy Zjednoczonej Prawicy oraz Kukiz’15 podjęli działania, aby powołać sejmową komisję śledczą do wyjaśnienia, gdzie i za czyim przyzwoleniem transferowano pieniądze Polaków. Według wstępnych planów prace komisji rozpoczną się na początku 2018 r.

W połowie września klub Kukiz’15 złożył do marszałka Sejmu projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów oraz instytucji publicznych podejmowanych, aby zapobiec wyłudzeniom ze skarbu państwa pieniędzy z podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego.

Projekt zakłada, że komisja będzie badała okres od 2007 do 2017 r. Z kolei premier Beata Szydło pod koniec września zapowiedziała, że komisja powstanie, kiedy „będzie podjęta decyzja polityczna”. Dodała wtedy również, że „Polakom należy się wyjaśnienie, dokąd wypływały ich pieniądze”. „Codzienna” postanowiła się dowiedzieć, w jakim terminie nowo powstały organ mógłby rozpocząć pracę. – Proszę sobie uświadomić, że wyłudzenia VAT-u to największy przekręt w historii III RP.

 

 

 

 

Źródło: Jan Przemyłski / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


PILNUJMY POLSKI (ODC.34) - MARSZ 11 LISTOPADA - POLSKOŚĆ TO WIELKA SIŁA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze