Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zachłanny prokurator skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia

lml 8:17 21 kwietnia 2017
Telewizja Republika
"Na trzy lata bezwzględnej kary więzienia Sąd Rejonowy Szczecinie skazał prokuratora Mirosława S., szefa Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach. Mirosław S. wziął 42 tys. zł łapówki, a także złotą biżuterię za wyciągnięcie z aresztu syna byłej partnerki" – informuje dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

W 2010 roku policja zatrzymała za rozbój syna Danuty M., zamożnej rolniczki prowadzącej kilkusethektarowe gospodarstwo. Kobieta zwróciła się o pomoc do swojego byłego partnera – prokuratora Mirosława S., szefa Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach. Ten zgodził się na udzielenie pomocy, ale miał dodać, że „to będzie kosztowało”. Najpierw wziął 22 tys. za „pomoc” a także złotą biżuterię w postaci łańcuszka i kolczyków. Potem zażądał kolejnych 20 tys. – rzekomo na opłacenie sędziego, który decydował o przedłużeniu aresztu. Problem w tym, że syn Danuty M. pozostał w areszcie. Wtedy kobieta o sprawie powiadomiła Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wszczęto śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, które zakończyło się w 2014 r. skierowaniem aktu oskarżenia do sądu przeciwko skorumpowanemu prokuratorowi. Toczący się trzy lata proces przed Sądem Rejonowym w Szczecinie zakończył się w tym tygodniu w miniony wtorek. W ciągu całego procesu prokurator Mirosław S. utrzymywał, że jest niewinny, a jego była partnerka Danuta M. go pomawia. W mowie końcowej domagał się uniewinnienia. Sąd zażądał trzech lat więzienia dla skorumpowanego prokuratora, a także zakazu wykonywania zawodu na 10 lat. Sąd przychylił się do kary wnioskowanej przez prokuratora i wymierzył Mirosławowi S. trzy lata bezwzględnej odsiadki.

Cały artykuł pt. "Zachłanny prokurator" znajduje się w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Źródło: "Gazeta Polska Codziennie", telewizjarepublika.plWczytuję ocenę...
TAGI:
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze