Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Za Tuska nazywano ich bandytami, teraz pokazali serce. Kibice zebrali pieniądze na...

kos 19:05 19 maja 2017
facebook.com/DobrzyLudziezLegii
Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i nieformalna grupa „Dobrzy (L)udzie przed hitem piłkarskiej ekstraklasy przeprowadzili zbiórkę na zakup nowej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Jak sami kibice pisali przed akcją – Karetki służą tam do przewozu chorych i niepełnosprawnych, w tym noworodków w inkubatorach, do transportu leków, a także do transportu mieszanki do karmienia pozajelitowego. Każda z karetek jeżdżąc po całej Polsce tygodniowo pokonuje średnio 6000 kilometrów, niektóre z tych aut przejechały już ponad PÓŁ MILIONA kilometrów. Pieniądze, które ma CZD, w pierwszej kolejności wydaje na leczenie ciężko chorych dzieci, zakup wysoko specjalistycznego sprzętu medycznego i na serwisy sprzętu. Szpital ma obecnie dziesięć karetek. Najstarsza karetka ma 12 lat. Jedna karetka kosztuje 350 tys. zł. Koszt jest tak wysoki z uwagi na specjalistyczne wyposażenie, bo „pusty" samochód to zaledwie 1/3 tej kwoty Po raz kolejny liczymy na Was nie przechodźcie obojętnie obok puszek, pokażmy jak dobre serca mają kibice Legii Warszawa! – informowali przy pomocy internetu kibice Legii.
Kibice odnieśli sukces bo łącznie uzbierali 47 071 złotych, co stanowi pokaźną kwotę.


To nie pierwsza tego typu akcja. Kibice Legii pod koniec lutego 2016 roku nawiązali współpracę z Centrum Zdrowia Dziecka, na skutek której rozpoczęto odnawianie ścian, które przykryły malunki z bajkowymi postaciami. Wszystko to ma umilić małym pacjentom czas spędzany w Centrum. – Począwszy od korytarzy skończywszy na izolatkach, nasze graffiti i malowania są coraz bardziej widoczne w całym Centrum Zdrowia Dziecka. Każdy z kibiców Legii, każda grupa czy osoba może do nas dołączyć, wystarczyć chcieć pomagać i być dobrym człowiekiem – informują „Dobrzy (L)udzie”.


Kibice przypominają że cały czas można wesprzeć akcję, wpłacając pieniądze na konto: 15 1090 2590 0000 0001 3452 8445 (Bank Zachodni WBK S.A, Fundacja For Life), z dopiskiem Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom "karetka dla CZD".

Źródło: legionisci.pl / facebook.com/DobrzyLudziezLegiiWczytuję ocenę...
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze