Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Za nami pierwsze w tym roku szkolenie rotacyjne Narodowych Sił Rezerwowych

ds 21:43 1 marca 2017
Zdj. ilustracyjneFLICKR/Defence Images/CC BY-NC 2.0
Przez prawie trzy tygodnie żołnierze NSR wspólnie ze spadochroniarzami 6. batalionu dowodzenia aktywnie uczestniczyli w pierwszych manewrach wojskowych w 2017 roku.

– Podczas pobytu w koszarach batalionu przeszli szkolenie zapoznawcze, a następnie cykl szkoleń teoretycznych i zajęć praktycznych, organizowanych na podstawie programów szkolenia, które funkcjonują w pododdziałach brygady – podaje oficjalny portal krakowskiej brygady.

– Celem ćwiczenia było zapoznanie żołnierzy rezerwy z jednostką wojskową, praktyczne wykonywanie zadań na stanowiskach służbowych, zgrywanie w ramach pododdziałów i przygotowanie do okresowej służby wojskowej. Ostatnim etapem szkolenia był udział w zgrupowaniu poligonowym w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba. Podczas niego żołnierze NSR wykonywali zadania taktyczne i strzelania wraz z pododdziałami, do których zostali przydzieleni – czytamy dalej.

Jak podaje 6. Brygada Powietrznodesantowa, w ćwiczeniach rotacyjnych brało udział 44 rezerwistów, którzy zawarli kontrakt na pełnienie służby wojskowej w rezerwie i pozostają w dyspozycji do wykonywania zadań w przypadku realnych zagrożeń militarnych.

Źródło: 6 BPD; niezależna.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI: Polska, wojsko, NSR


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze