Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wzrośnie liczebność wojska! "Podstawowym filarem bezpieczeństwa Polski są nasze Siły Zbrojne"

PR 11:10 21 czerwca 2018
twitter.com/MON_GOV_PL
Dziś, święto Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Z tej okazji, przed siedzibą instytucji odbyła się uroczystość, w której wzięli udział przedstawiciele kierowniczej kadry Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP. W trakcie ceremonii, minister Miariusz Błaszczak, przedstawił priorytety i wyzwania stojące przed Wojskiem Polskim.

Na początku ceremonii, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wręczył żołnierzom Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych odznaczenia resortowe i wyróżnienia.

W swoim przemówieniu, minister stwierdził, że nasze siły zbrojne są filarem bezpieczeństwa Państwa.

- Podstawowym filarem bezpieczeństwa Polski są nasze Siły Zbrojne. Niezwykle istotne jest konsekwentne budowanie i wzmacnianie już istniejących zdolności do ochrony suwerenności Polski, to są to nasze najwyższe priorytety – stwierdził.

Minister odniósł się także do kwestii członkowstwa w NATO. Stwierdził że rozwój Paktu, wymaga spójnej i odpowiedzialnej postawy wszystkich członków i przeznaczania przez wszystkich odpowiednich środków. Polska, w tej kwestii jest dobitnym przykładem dla innych krajów. Minister wskazał także na kluczową rolę naszych sojuszników.

Mariusz Błaszczak powiedział, że Amerykanie chcą wzmacniać swoją obecność wojskową na wschodniej flance i to właśnie nas uważają za swojego kluczowego, solidnego i zaufanego sojusznika. Minister podkreślił jednak, że niezależnie od sojuszy i współpracy w NATO, filarem bezpieczeństwa Polski są nasze Siły Zbrojne. Zapowiedział także zwiększenie liczebności naszych wojsk.

 

- Dziś mogę potwierdzić informację o kluczowym znaczeniu dla naszej obronności sformujemy czwartą dywizję Wojska Polskiego na wschód od Wisły – powiedział Błaszczak.

Zapowiedział także, że od przyszłego roku żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, będą mogli się szkolić już we wszystkich województwach.

Szef resortu obrony oznajmił także, że trwają prace nad projektem sformowania wojsk obrony cyberprzestrzeni.

 

 

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 117/1) - DLACZEGO NIEKTÓRZY NIENAWIDZĄ MAJORA JÓZEFA KURASIA "OGNIA"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze