Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wysokie temperatury przyczyną pożarów w Hiszpanii. Ewakuowano 2 tys. osób, w tym Polaków

ds 21:19 25 czerwca 2017
flickr/jes/CC BY-SA 2.0
Hiszpania zmaga się z wysokimi temperaturami, które od kilkunastu dni występują w Portugalii. W obydwu miejscach doszło do pożarów. Hiszpańskie władze ewakuowały 2 tys. mieszkańców i turystów z terenu Parku Narodowego w Donana. Wśród nich są również Polacy.

– Nikt z grupy polskich turystów nie został poszkodowany. 46 osób zostało przewiezionych do ośrodka sportowego w miejscowości Mazagon, natomiast 11 osób we własnym zakresie udało się do okolicznych miejscowości. Konsul dyżurny pozostaje w stałym kontakcie z rezydentką biura podróży oraz miejscową policją – podało Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Upał i susza, które panują od pewnego czasu na Półwyspie Iberyjskim sprzyjają pożarom. Ogień pojawił się w okolicach Moguer, obok Huelvy, w sobotę wieczorem. Stwarza ogromne zagrożenie dla mieszkańców pobliskich miast.

Pożary lasu w miejscowości Mazagón w hiszpańskim regionie Costa de la Luz spowodowały ewakuację z hoteli kilkudziesięciu polskich turystów. Wśród 300 osób ewakuowanych z parku La Peñuela z powodu pożaru jest także grupa złożona z 61 polskich turystów. Więcej czytaj TUTAJ!

Źródło: tvn24.pl

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze