Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wyrok w zawieszeniu dla syna polityka PSL-u za udział w gwałcie zbiorowym. Minister sprawiedliwości interweniuje

kg 22:04 22 kwietnia 2016
Telewizja Republika
Sąd Okręgowy w Bielsku-Białym wymierzył oskarżonym o udział w gwałcie zbiorowym jedynie wyroki w zawieszeniu. Jednym ze sprawców był syn działacza PSL-u, byłego wicewojewody i wicemarszałka śląskiego Mariana Ormańca. Po wielu głosach oburzenia minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nakazał prokuratorowi krajowemu Zbigniewowi Świeczkowskiemu zaskarżenie wyroku.

Zdarzenie miało miejsce 21 grudnia 2013 roku. Wówczas po imprezie w jednym z lokali w Żywcu, sześciu mężczyzn i 16-letnia dziewczyna postanowili udać się do domu jednego z uczestników imprezy. Według prokuratury to właśnie tam doszło do zbiorowego gwałtu na nastolatce. Następnego dnia posiniaczoną 16-latkę odwieziono na pobliski przystanek autobusowy. Mężczyźni od samego początku twierdzili, że są niewinni i twierdzili, że stosunki seksualne z nastolatką odbywali za jej zgodą.

Sąd wymierzył sprawcom karę od 1,3 do 2 lat w zawieszeniu, dozór kuratora oraz kary grzywny w wysokości od 4,8 tys. zł do 5,4 tys. zł. Ponadto oskarżeni muszą zapłacić dziewczynie po 2 tys. zł każdy. Dziennikarz śledczy Telewizji Republika i "Do Rzeczy" ujawnił, że w tej sprawie ma interweniować prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Prokuratura odwołała się od wyroku do Sądu Apelacyjnego. Sprawę przejmie teraz Prokuratura Apelacyjna w Katowicach.

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


WYDANIE SPECJALNE - DR ROSS, KANIA: JAK OTWARTY DIALOG DĄŻY DO WYWOŁANIA ZAMIESZEK W POLSCE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze