Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wyjaśni się zbrodnia sprzed lat? Zabili, upiekli i zjedli mężczyznę...

kos 15:29 23 listopada 2017
FLICKR.COM/ daveynin /CC BY 2.0
Policjanci z KWP w Szczecinie wykonują czynności w sprawie zabójstwa sprzed 15 lat, do którego doszło na terenie województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Jak ustalono po uprzednim pobiciu i pozbawieniu wolności ze szczególnym udręczeniem na okres trwający nie dłużej niż 7 dni dokonano zabójstwa mężczyzny ze szczególnym okrucieństwem. Następnie po uprzednim odcięciu części ciała i ich upieczeniu dokonano ich częściowej konsumpcji, ograbienia z elementów ciała oraz ubrania zwłok pokrzywdzonego.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie powierzyła śledztwo do prowadzenia Wydziałowi Dochodzeniowo-Śledczemu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Czynności wykrywacze realizował Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Dzięki pracy policjantów oraz Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, zebrano materiał dowodowy, dzięki któremu Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo.

W połowie października policjanci przeprowadzili równoczesne zatrzymania na polecenie prokuratora czterech osób w wieku od 38 do 56 lat. Mężczyźni zatrzymani zostali w swoich mieszkaniach. Nie spodziewali się policjantów i byli zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy. Trzy osoby zostały zatrzymane w zachodniopomorskiem, czwarta w Zielonej Górze. Wobec wszystkich zatrzymanych na wniosek prokuratury okręgowej zostały zostały zastosowane przez sąd tymczasowe areszty.

Ustalenia śledztwa wskazują, iż w zdarzeniu brało udział 5 mężczyzn, przy czym jeden z uczestników zdarzenia zmarł.

W toku postępowania zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów m.in. za zabójstwo czterem mężczyznom.
Prokurator Okręgowego w Szczecinie skierował wnioski do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do którego sąd się przychylił.

Za zarzucaną zbrodnię podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Źródło: policja.pl

Wczytuję ocenę...


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze