Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wybrano Strażników Pamięci 2014. Laureatami prof. Andrzej Nowak, portal Polskieradio.pl oraz Tauron Polska Energia

at, ma 20:00 9 listopada 2014
facebook.com
Na uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody dla Strażnika Pamięci 2014.

– Pragniemy uhonorować osoby i instytucje, dzięki którym polska historia wychodzi z kart podręczników, dzięki którym wydarzenia z przeszłości żyją w naszej pamięci, dzięki którym możemy być dumni, że przyszło nam żyć właśnie w Polsce – wyjaśniał Paweł Lisicki, redaktor naczelny Tygodnika Do Rzeczy.

W kategorii „Twórca” nagrodę Strażnika Pamięci 2014 otrzymał prof. Andrzej Nowak, historyk i wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak uzasadniano „ za konsekwencję, stanowczość i odwagę w pokazywaniu historii Polski, co szczególnie udało mu się pokazać w książce „Dzieje Polski”.

W kategorii „Instytucja” nagrodę otrzymał portal Polskieradio.pl „za propagowanie na wysokim poziomie treści historycznych”.

Natomiast w kategorii „Mecenas”nagroda przypadła przedsiębiorstwu TAURON Polska Energia. Powodem przyznania nagrody tej firmie był wkład w produkcję i realizację filmu fabularnego „Jack Strong”, dzięki któremu polska opinia publiczna mogła poznać losy niezwykłego bohatera Ryszarda Kuklińskiego.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KULISY MANIPULACJI (ODC.270/2) - PARADY RÓWNOŚCI TO WSPÓŁCZESNY TERRORYZM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze