Wtorek z Ligą Mistrzów: PSG pokonuje Barcelonę. Lewandowski znów bez gola.

flickr.com/Ver en Vivo En Directo/CC BY S.A 2.0

Druga kolejka piłkarskiej Ligi Mistrzów w połowie za nami. Swoje spotkania rozegrały Grupy E, F, G i H. Największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie PSG z Barceloną. Sprawdzimy też gdzie grali Polacy.

Grupa E

Spotkanie CSKA Moskwa z Bayernem Monachium rozpoczęło się o 20:45..., ale czasu moskiewskiego co było godziną 18:00 w Polsce. Polscy kibice zwracali uwagę głównie na grę Roberta Lewandowskiego. Polak znów nie trafił do siatki rywali a cierpliwość kibiców Bayernu powoli się kończy. Lewandowski miał swoją okazję w 45 minucie, jednak jego strzał został zablokowany. W drugim spotkaniu grupy E zmierzyły się Manchester City i AS Roma. W bramce rzymian wystąpił Łukasz Skorupski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Grupa F

PSG bez Zlatana Ibrahimovicia pokonało FC Barcelone. Paryżanie byli lepszym zespołem i zasłużenie zwyciężyli. Pierwszy duży test w tym sezonie piłkarze Luisa Enrique oblali. Katalończycy stracili pierwsze bramki w tym sezonie. W drugim spotkaniu Grupy F APOEL Nicosie zremisował 1:1 z Ajaxem Amsterdam. Całe spotkanie na ławce spędził Akadiusz Milik.

PSG 3:2 Barcelona

(David Luiz 10, Marco Verratti 26, Blaise Matuidi 54 - Lionel Messi 12, Neymar 56)

APOEL Nicosia 1:1 Ajax

(Gustavo Manduca 31 - Lucas Andersen 28)

GRUPA F
1 PSG 2 4 4 3
2 Barcelona 2 3 3 3
3 Ajax 2 2 2 2
4 APOEL 2 1 1 2

Grupa G

Na pierwsze miejsce w grupie G wysunęła się londyńska Chelsea. Zespół Jose Mourinho pokonał 1:0 Sporting CP. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Nemanja Matic. W drugim spotkaniu Maribor urwał punkty Schalke 04.

Sporting CP 0:1 Chelsea

(Nemanja Matic 34)

Schalke 04 1:1 Maribor

(Klaas Jan Huntelaar 56 - Damjan Bohar 37)

GRUPA G
1 Chelsea 2 4 2 1
2 Maribor 2 2 2 2
2 Schalke 04 2 2 2 2
4 Sporting CP 2 1 1 2

Grupa H

Wschodnio-iberyjska grupa zdaje się być tą najbardziej nieprzewidywalną. Białoruskie BATE Borysów sensacyjnie wygrało 2:1 z Atletic Bilbo, natomiast Shakhtar Donieck był o krok od zwycięstwa z FC Porto. Dwie bramki Jacksona Martinez w pięciu ostatnich minutach spotkania dały "Smokom" remis.

BATE Borysów 2:1 Atletic Bilbao

(Denis Polyakov 19, Aleksandr Karnitskiy 41 - Aritz Aduriz 45)

Shakhtar Donieck 2:2 FC Porto

(Alex Teixeira 52, Luiz Adriano 85 - Jackson Martinez 89, 90)