Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wspólnota podzielona: quo vadis, Europo?

sm 13:31 28 sierpnia 2017
XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju już 5-7 września 2017 roku. Od dziś będziemy zapowiadać niektóre debaty i wydarzenia jakie będą miały miejsce podczas Forum. Dziś Europa i ...

Unia Europejska wciąż boryka się z podziałem na Wschód-Zachód w kwestii opinii na temat migracji, mierzy się także z rosnącym zagrożeniem dla liberalizmu w Polsce i na Węgrzech. Nastawienia antyliberalne pojawiają się jednak również w krajach zachodnich. Państwa takie jak Francja, Włochy czy nawet Holandia i Niemcy stoją w obliczu populizmu i nacjonalizmu. Czy istnieje szansa, żeby Brexit zainspirował więcej państw do opuszczenia UE? Na ile niebezpieczny jest separatyzm, nacjonalizm i populizm? Jaka przyszłość czeka demokrację konstytucyjną w Europie?

 

Dyskusję poprowadzi Jan Macháček, Przewodniczący Rady Nadzorczej, Instytut ds. Polityki i Społeczeństwa (Czechy). Paneliści:Ana Birchall, Deputowana, Komisja ds. Europejskich (Rumunia); Szabolcs Takacs, Sekretarz Stanu, Kancelaria Premiera (Węgry); Zanda Kalniņa-Lukaševica, Sekretarz Parlamentarny, MSZ (Łotwa); Konrad Szymański, Sekretarz Stanu ds. Europejskich, MSZ; Domagoj Ivan Milošević, Przewodniczący Komitetu Spraw Europejskich, Sabor (Chorwacja).

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA OFICJALNEJ STRONIE: www.forum-ekonomiczne.pl

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc.86/2) - BARBARA PIWNIK - REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI POTRZEBNA OD ZARAZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze