Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wotum nieufności wobec rządu premier Szydło. OGLĄDAJ NA ŻYWO

M.N. 8:33 7 grudnia 2017
Telewizja Republika
Sejm w drugim dniu posiedzenia zajmie się wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Debata rozpocznie się o godz. 9:00. Na godz.11:00 zaplanowano głosowanie.

Platforma Obywatelska po raz kolejny postanowiła złożyć wniosek o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Grzegorz Schetyna, który został wskazany we wniosku jako kandydat na premiera, zarzucił rządowi m.in. brak reakcji na ksenofobiczne i rasistowskie hasła w czasie Marszu Niepodległości 11 listopada.

W uzasadnieniu wniosku wskazano również na bieżącą politykę rządu, któremu PO zarzuca m.in. wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej oraz niszczenie niezawisłości Trybunału Konstytucyjnego czy sądów.

W porządku obrad Sejmu znajdzie się także rządowy projekt ustawy o powołaniu – w miejsce Biura Ochrony Rządu – Służby Ochrony Państwa. Nowa formacja ma zajmować się ochroną najważniejszych osób w państwie i zagranicznych delegacji, a także kluczowych obiektów dla funkcjonowania państwa.

Izba wysłucha – na wniosek Nowoczesnej – uzasadnienia ministra sprawiedliwości ws. dokonanych przez niego zmian na stanowiskach prezesów sądów w okresie od wejścia w życie nowelizacji Prawa o ustroju sądów powszechnych. Posłowie rozpatrzą też wniosek b. ministra skarbu Dawida Jackiewicza z PiS o uchylenie immunitetu posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz.

RELACJA NA ŻYWO - KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: TV Trwam News/RIRM

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.103/1) - OTO KIM NAPRAWDĘ JEST PISARZ VINCENT SEVERSKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze