Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wojsko Polskie będzie obecne podczas uroczystości na Westerplatte. Prezydent Adamowicz stawia warunek

am 13:52 17 sierpnia 2018
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
– 1 września, w czasie uroczystości na Westerplatte, Apel Pamięci zostanie odczytany przez oficera Marynarki Wojennej – stwierdził dziś prezydent Gdańska Paweł Adamowicz po spotkaniu z przedstawicielami wojska oraz Ministerstwa Obrony Narodowej, które miało dziś miejsce w gdańskim magistracie.

– Porozumieliśmy się, że w 100-lecie ZHP harcerze wygłoszą przesłanie, które zakończą przypomnieniem nazwisk reprezentatywnych dla harcerzy poległych, zamordowanych w czasie II wojny światowej. To przesłanie poprzedzi następny punkt, jakim będzie Apel Pamięci odczytany przez oficera Marynarki Wojennej – podał Adamowicz.

Podczas corocznych uroczystości, wygłaszany jest Apel Pamięci, w którym wymieniani są polegli za ojczyznę, w tym żołnierze z Westerplatte. Po ich "wezwaniu", pada hasła "Stańcie do apelu".

– Jest szansa i taka padła propozycja, wydaje mi się że bardzo dobra, aby na wezwania oficera wspólnie odpowiedzieli młodzi żołnierze - członkowie Kompanii Reprezentacyjnej wraz z młodymi harcerzami – odniósł się prezydent Gdańska.

Prezydent Gdańska podtrzymuje, że poszedł na ustępstwa, jednak postawił pewien warunek. "Został zapewniony przez przedstawiciela Ministerstwa Obrony Narodowej", że uroczystości na Westerplatte odbędą się bez tzw. Apelu Smoleńskiego.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


WYDANIE SPECJALNE - DR ROSS, KANIA: JAK OTWARTY DIALOG DĄŻY DO WYWOŁANIA ZAMIESZEK W POLSCE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze