Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Włoskie lotnisko zaproponuje nowe połączenia. Już dziś zarezerwuj lot w kosmos!

am 10:29 17 maja 2018
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Z lotniska koło Tarentu w Apulii, na południu Włoch, będzie można polecieć w kosmos. To pierwsze lotnisko we Włoszech, które ma obsługiwać także loty orbitalne – ogłosiły regionalne władze. Zapowiedziały już prace, które dostosują port do nowego zadania.

Lotnisko Grottaglie stanie się do 2020 roku portem kosmicznym, obsługującym loty orbitralne na wysokość około 100 kilemetrów – wynika z przedstawionych planów przez przewodniczącego władz regionu Apulia Emiliano. Władze lotniska pretendują do bycia ważnym punktem na mapie w rozwijającej się komercyjnej turystyki kosmicznej.

 Podpiszemy natychmiast kontrakty z liniami lotniczymi, które organizują takie loty. Dla Apulii to czynnik przyciągający zainteresowanie i inwestycje o ogromnym znaczeniu – mówił Emiliano. Twierdzi, że to wielka szansa dla regionu, który dziś leży na biedniejszy, południu Włoch.

Zapewniono też, że lotnisko Grottaglie jest doskonałym miejscem na organizowanie komercyjnych lotów w kosmos, ponieważ dysponuje rozwiniętym zapleczem badawczym w dziedzinie kosmosu i aeronautyki oraz wysokim poziomem przemysłu związanego z tą dziedziną. Lotnisko wytypowało Ministerstwo Infrastruktury i Transportu.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze